12.2.2016 Cardinal – degenerativní myelopatie
A protože testů není nikdy dost a Cardinálek
( Cardinal River Černý kondor)
má rád zdravotní personál, který do něj cpe dobrůtky, tak jsme zavítali na veterinární kliniku.
V čekárně já trnu hrůzou, zda si domů nedoneseme nějaký infekční dáreček, ale Cardi si to tam užívá.
Kouká a nechápe, proč na něj dva jorkšíři štěkají a dvě čivavy vrčí.
Za to fretky ho zaujaly hodně 🙂 .
Ani já jsem snad nikomu nepředala svou pěstěnou chřipku.
Naštěstí jsme brzy vysvobozeni sympatickou paní doktorkou. Probíhá vysvětlování co vůbec chceme, troška hygieny (holení) odběr krve a nezbytné kokino.
A za pár dní máme doma výsledek z laboratoře Vetascien Limited z Hong Kongu,
kde shledali Cardiho úplně v pořádku na chorobu zvanou degenerativní myelopatie – DM.
A co je na tom nejlepší?
Že žádný z Cardiho potomků ani on sám touto nemocí nemohou onemocnět!!
Huráááá!
Tato choroba je velmi škaredá a má velký dopad na kvalitu života starších jedinců. V podstatě ji asi měla i má ovčanda Holly a nebylo to ke konci vůbec hezké.
Pokud máte zájem, tak další informace najdete tady
Publikováno v Novinky | Komentářů (0)
Přidat komentář
- Váženíčko vážení 5.2.2026
Proběhlo další vážení štěňátek. Je čím dál těžší štěňátka nějak zvážit. V... - Nedělní foceníčko 1.2.2026
Moc děkuji Míše za krásné fotečky E Černých kondorů :-) Enzo (Egon) Elm ... - 3.1.2026 Focení štěňátek
V sobotu 3.1.2026 proběhlo focení štěňátek s Mončou Holečkovou (její práce můžete najít...
