31.8.2020 Plošné cvičení s HZS


Asi zhřeším a začnu užívat léky na nervy!
Pár měsíců s Míšou a Zdeňourem dělá své! Vendy vám zdatně sekunduje! 😂😂😂
Ale jinak jsem na svůj odchov Z (záchranáři) pyšná!
Go gou gou dětičky! Roztáhněte křídla a opatrně leťte! ♥️
A ta průpovídka o ženských nad 40 let, že se nemají schovávat je asi napůl pravdivá. Hledali mě, ale nenašli 🤪
A teda zádíčka, to je kapitola sama pro sebe, ale co bych pro vás neudělala 😉
 
 
Zpráva od přímé účastnice Míšy: 
Výcvik sektorového hledání s HZS Olomouckého kraje
Když se ženská zblázní …….. sektorové hledání v podání moji osoby a Sorbiška.
Když jsem se dověděla, že budeme cvičit ve vojenském újezdu Březina pod taktovkou HZS OLK, tak jsem si ve své paličatosti a umíněnosti, bez rozvahy řekla, tak jo jdu do toho se Sorbonem. Hanka mě varovala, že je to brzo, ale já blázen jsem prostě šla……pouze s teoretickou přípravou (díky Jindra Nečas), bez praktické zkušenosti se sektorem…🤦‍♀️.
Co jsem si svým rozhodnutím způsobila a jak to dopadlo?
Po příjezdu do VU Březina jsem vyfasovala radiostanici, lokátor (díky za něj) a odevzdala jsem GPS k nahrání sektoru. Sektor byl v rozsahu cca 15 ha v dost nepřehledném terénu a jako bonus všude ostružina a neprůchozí mlází. Už to byl můj první úlek. Měla jsem plán….obejdeš sektor a pak ho propásuješ. Plán OK jen praxe byla trochu jiná. Obešli jsme sektor, Sorbišek po tuto dobu pěkně hledal. Pak došlo na propásování sektoru ……. peklo……ostružina nás dostala….. já bojovala, Sorbišek bojoval a cca po hodině hledání se rozhodl, že dohledal a bude mě už jen doprovázet …..kluk jeden šikovná 😂. Ale já to přece nevzdám a nějak to dojdeme.
Další moje strategie …..jdi při pásování po vyšlapaných cestičkách od zvěře, jo a to celkem šlo. Po cca 2 hodinách jsem došla do místa, kde jsem si řekla…….tak jsme to alespoň trochu prošli……volám na základnu a oznamuji….psovod 3 pro základnu, sektor pravděpodobně prohledám, figuranta jsme nenašli a prosím o přiblížení k figurantovi. OK dej se na západ cca 250 m a to ti pomůže. Kompas super, jdu na západ a opět skončíme v hrozném neprůchozím ostružiní. Volám základnu, že tudy to fakt nepůjde…….odpověď…. dej nám souřadnice, oznamuji souřadnice…….následně základna ……..máme technické problémy a pak…..dej se na sever….. a to bylo to pravé…..s velkou dopomocí jsme figuranta našli (nebo si našel on nás🤦‍♀️😂) a Sorbon ho pěkně vyštěkal.
Shrnutí….. Sorbišek hledal překvapivě dlouho, figuranta pěkně označil. Jsem marná, protože jsem ho odvolala ze sousedních sektorů, kde nabral pach……….
Já zvládla práci s GPS, kompasem atd……až překvapivě dobře. Několikrát jsem se vyválela v ostružiní a podle toho teď vypadám.
Měli jsme doprovod…..Jiříka……nej mužský na světě, který jde s námi do všeho 🙏.
Díky všem z HZS OLK, kteří nám to takhle pěkně připravili, díky naši parťáci ze ZBK OLK HC, ZL, ZQM, VK, HH.
PS: Byl to náš úplně první sektor…….nenadávejte mi……já to musela zkusit 😂. Ale na to, že hledáme cca 1 rok, tak se až zase tak moc nestydím, i když trochu ano 😅.
PS podruhé: A protože FCB zdeformoval původní fotky, přikládám je znovu a doufám, že je již FCB nezničí….
      
 


Publikováno v News | Komentářů (0)Přidat komentář


Novinky: